Regulamin candyREGULAMIN KONKURSU
„Candy wiosenne z listkami”
organizowanego z okazji otwarcia Galerii internetowej Narya.pl


§ 1
POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą „Candy wiosenne z listkami” i jest zwany dalej: "Konkursem".
2. Organizatorem Konkursu jest firma Narya Anna Gąsiorowska, Sąsieczno 35 A, 87-125 Osiek n/Wisłą.
3. Fundatorem nagród jest Narya Anna Gąsiorowska, Sąsieczno 35 A, 87-125 Osiek n/Wisłą zwany dalej Fundatorem.
4. Konkurs zostanie przeprowadzony w siedzibie firmy dnia 28 czerwca 2013 roku.

§ 2
WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Aby zostać uczestnikiem konkursu należy:

a. Dodać komentarz pod niniejszym postem, wyrażający chęć wzięcia udziału w konkursie lub polubić fanpage Narya na Facebook.
b. Wstawić u siebie na blogu baner konkursu z linkiem do mojego bloga lub w komentarzu pod zdjęciem naszyjnika na FB wyrazić chęć wzięcia udziału w konkursie. .
c. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do grona obserwatorów mojego bloga. 
d. Będzie mi jeszcze milej, jeśli polubisz mnie na facebooku.

§3

SPOSÓB ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU


Organizator wybierze zwycięzcę spośród osób, które nadesłały zgłoszenie na podstawie następującego klucza:
1. Podliczone zostaną wszystkie zgłoszenia. 
2. Liczba zgłoszeń zostanie rozłożna na czynniki pierwsze. 
3. Z rozkładu zostanie wybrana powstała w jego wyniku trzecia z kolei liczba, jeśli zaś rozkład będzie krótszy to druga liczba, a jeśli liczba uczestników będzie liczbą pierwszą, to ta liczba pierwsza. 
4. Liczba uczestników zostanie podzielona przez 3. 
5. Jeśli liczba uczestników będzie parzysta, to od liczby, która zostanie wyłoniona w sposób opisany w punktach 1-3 zostanie odjęta liczba powstała w sposób opisany w punkcie 4. Jeśli natomiast liczba uczestników będzie nieparzysta, to do liczby, która zostanie wyłoniona w sposób opisany w punktach 1-3 zostanie dodana liczba powstała w sposób opisany w punkcie 4.
6. Liczba powstała w sposób opisany w punkcie 5 wyznaczy zwycięzcę.
7. Jeśli wyjdzie liczba większa niż liczba uczestników, wynik będzie modulo liczba uczestników, a jeśli mniejsza od 0, to wartość bezwzględna. Ułamki zaokrąglam zgodnie z zasadami matamatyki. 
8. Kolejność uczestników na liście będzie ustalona następująco:
a. osoby, które napisały komentarz na blogu
b. osoby, które polubiły mnie na fb
9. Jeśli ktoś jednocześnie wykona czynności a i b, zostanie umieszczony na liście dwukrotnie.

§4
NAGRODY

1. Nagrodą w Konkursie jest naszyjnik przedstawiony na zdjęciach na blogu i FB.
2.Nagroda zostanie przesłana do zwycięzcy konkursu za pośrednictwem Poczty Polskiej lub dostarczona osobiście.3 komentarze:

 1. To może ja zgłoszę się pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znalazłam Twojego bloga, bo zobaczyłam u innej osoby banner z Twojego candy. Zaintrygował mnie sposób wyboru zwycięzcy, a że matematykę lubię postanowiłam sprawdzić czy da się jakoś obliczyć kiedy wpisać się na listę chętnych:) I wydaje mi się, że znalazłam dość znaczny błąd w opisywanym sposobie: jeżeli liczba chętnych będzie liczbą pierwszą, która jest jednocześnie liczbą nieparzystą (czyli wszystkie liczby pierwsze oprócz liczby 2) to wynik (liczba oznaczająca zwycięzcę) będzie zawsze większy niż liczba uczestników w ogóle. Przykład: Weźmy liczbę 43 (43 uczestników). Jest to liczba pierwsza, więc zgodnie z punktem nr 3 wybieramy ją. Liczbę uczestników dzielimy przez 3, czyli mamy 14,(3). Teraz dodajemy 43+14,(3)=57,(3). Podsumowując mamy 43 uczestników candy, a zwycięzca ma numer 57 (po zaokrągleniu), czyli nie ma zwycięzcy:/ Poza tym jeśli liczba uczestników nie będzie liczbą podzielną przez 3, to zawsze w wyniku otrzymasz ułamek. Jeśli coś źle zrozumiałam ze sposobu liczenia zwycięzcy to możesz mnie skarcić:) Mam nadzieję, że pomogłam i przyznam, że miałam chwilę rozrywki (wiem, że to dziwnie brzmi) nad tą łamigłówką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Przy niektórych większych liczbach parzystych wychodzi, że zwycięzca będzie miał ujemny numer, np. dla liczby uczestników 88, po zaokrągleniu wychodzi nr zwycięzcy (-7).

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...